خرید یک خودروی کارکرده می تواند بسیار استرس زا باشد چرا که نه تنها خرید بزرگی است بلکه شما می خواهید یک معامله خوب و امن را تجربه کنید و در عین حال نمی خواهید ماشین جدید خرج زیادی هم بر روی دستانتان بگذارد!

به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را تا انتها مطالعه کرده تا با چشمان بازتری خودروی آینده خود را انتخاب کنید.

  • در رابطه با خودروی مد نظر و قیمتش حتما تحقیق کنید.

خودروهایی که در محله شما هستند را می توانید با یک جستجوی ساده در وب سایت هایی نظیر همشهری، باما، دیوار و همین طور وب سایت ما مشاهده کنید.

و با در نظر گرفتن تعداد خودروهای فروخته شده در ۳۰ روز آتی می توانید به این نتیجه برسید که بازار فروش چه خودروهایی در آن زمان داغ است!

 

  • از قبل سوال هایی که باید بپرسید را آماده کنید.

قبل از آن که با کارشناسان فروش یا کسی که می خواهد خودرو اش را به فروش برساند صحبت کنید حتما سوالاتی که باید از آن ها بپرسید را آماده نمائید.

سوالات مربوط به خرید خودرو را در روزهای آتی در همین سایت می توانید مشاهده نمائید.

  • در رابطه با اجرت حتما سوال نمائید.

هنگامی که شما از یک معامله گر یا یک شخص خرید می کنید، دقت نمائید که بودجه لازم برای هزینه های لازم را داشته باشید.(یکسری هزینه های مقرر وجود دارد که هر دو طرف معامله باید آن ها را بپردازند.)

  • بیمه خودرو را به هیچ وجه فراموش نکنید.

همه فروشندگان موظف اند مدارک مربوط به بیمه را قبل از فروش خودرو به اطلاع شما برسانند. هنگامیکه یک خودرو با سند دسته دوم می خرید به یاد داشته باشید چه مدت تا اعتبار بیمه آن باقی مانده است و نیز تخفیف بیمه آن چند سال می باشد.

  • سابقه فعالیت خودرو را بررسی کنید.

امروزه افراد سود جو با شگرد هاي خاص سعي درفروش خودرو هاي آسيب ديده و تصادفي به جاي خودرو سالم دارند.

این کلاهبرداری‌ها نه تنها ضررهای چند میلیونی برای مشتریان به همراه دارد، بلکه در مواردی جان سرنشینان خودروی خریداری شده را هم به خطر می‌اندازد، زیرا در بسیاری از موارد خودروهای فروخته شده در یک معامله ناسالم، مشکلات فنی بسیاری دارند که خریدار غیرفنی از آنها خبری ندارد و به امید یک خودروی سالم وارد معامله شده است. این در حالی است که بسیاری از این خودروها که در ابتدای معامله سالم به نظر می‌رسند، بعدها خریدار خودرو را با مشکلات زیادی مواجه می‌کنند. اما این راهکار ها برخی روش‌های کلاهبرداران را فاش می‌کند تا مشتریان بازار خودرو با در نظر گرفتن این موارد، معامله‌ای بی‌دردسر داشته باشند اما باز هم بهترین راهکار همان استفاده از کارشناسان فنی خودرو می باشد.

  • یک لیست برای تست رانندگی ایجاد کنید.

علاوه بر مواردی که شامل تست رانندگی می شود؛ هنگامی که یک خودروی جدید را تست می کنید، باید لیستی تهیه کنید و در آن مواردی مانند جای پاها و قابلیت دید خودرو را در نظر بگیرید و این لیست برای تست رانندگی خودروهای کارکرده باید شامل موارد ریز دیگری هم باشد، مانند شنیدن صدای نقص فنی موتور یا بوهایی که به مشام شما غریبه هستند و بیانگر نقص فنی در خودرو مورد نظر می باشند.

همانند همه ی تست های رانندگی، در ساعات روشنایی روز، خودرو را بررسی کنید و با تعیین کردن شرط هایی نحوه رانندگی روزمره تان را تعیین کنید( برای مثال رانندگی روزانه شما شامل صرف وقت زیادی در ترافیک و مدام توقف کردن و حرکت دادن خودرو است یا در اکثر مواقع شما در اتوبان یا جاده به سر می برید؟) شما در هنگام تست رانندگی می بایست خودرویی مطابق با   نیاز های روزانه خود انتخاب کنید.

  • آماده شدن برای مذاکره

هنگامی که برای پرداخت مبلغ خودروی کارکرده اقدام می کنید، دانش ابزار بسیار مهمی است که باید از آن استفاده نمائید و این شامل شناختن صاحبان قبلی خودرو، سابقه تصادفات و دانستن قیمت خودروهای هم ردیف آن در۳۰ روز گذشته است.